Minsk, Belarus
October 26-29, 2017

Protocols

 

OVERALL

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 183.49 1 1
2 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 169.81 2 2
3 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 165.30 3 3
4 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR 156.21 4 4
5 Yura MIN / Alexander GAMELIN KOR 152.00 5 5
6 Katharina MULLER / Tim DIECK GER 138.96 6 7
7 Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS HUN 138.64 7 8
8 Shari KOCH / Christian NUCHTERN GER 135.52 11 6
9 Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN POL 129.80 10 9
10 Jennifer URBAN / Benjamin STEFFAN GER 128.43 9 11
11 Vlada SOLOVIEVA / Yuri VLASENKO RUS 123.33 12 10
12 Anna KUBLIKOVA / Yuri HULITSKI BLR 119.16 13 12
13 Adel TANKOVA / Ronald ZILBERBERG ISR 112.45 14 13
WD Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV BLR      
WD Sara HURTADO / Kirill KHALIAVIN ESP      

 

SHORT DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 74.00 37.72 36.28 8.96 8.88 9.13 9.17 9.21 0.00 #8
2 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 67.99 35.98 32.01 7.92 7.79 8.13 8.17 8.00 0.00 #2
3 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 63.81 32.02 33.79 8.46 8.46 8.21 8.67 8.42 2.00 #13
4 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR 63.32 31.49 31.83 7.96 7.83 8.00 8.04 7.96 0.00 #12
5 Yura MIN / Alexander GAMELIN KOR 61.97 34.02 27.95 6.96 6.75 7.08 7.08 7.08 0.00 #11
6 Katharina MULLER / Tim DIECK GER 55.62 28.85 26.77 6.67 6.50 6.79 6.75 6.75 0.00 #7
7 Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS HUN 55.43 29.40 26.03 6.46 6.29 6.67 6.54 6.58 0.00 #6
8 Viktoria KAVALIOVA / Yurii BIELIAIEV BLR 55.42 28.40 27.02 6.63 6.58 6.83 6.88 6.88 0.00 #10
9 Jennifer URBAN / Benjamin STEFFAN GER 52.71 27.72 24.99 6.17 6.08 6.38 6.33 6.29 0.00 #15
10 Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN POL 52.39 27.15 25.24 6.21 6.17 6.38 6.50 6.29 0.00 #3
11 Shari KOCH / Christian NUCHTERN GER 51.68 26.05 25.63 6.42 6.21 6.58 6.50 6.33 0.00 #1
12 Vlada SOLOVIEVA / Yuri VLASENKO RUS 46.60 22.64 25.96 6.50 6.38 6.58 6.63 6.38 2.00 #9
13 Anna KUBLIKOVA / Yuri HULITSKI BLR 46.31 24.03 22.28 5.50 5.46 5.67 5.75 5.46 0.00 #4
14 Adel TANKOVA / Ronald ZILBERBERG ISR 45.11 21.80 23.31 5.75 5.63 5.92 5.96 5.88 0.00 #14

 

FREE DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Anna CAPPELLINI / Luca LANOTTE ITA 109.49 53.87 55.62 9.17 9.08 9.38 9.38 9.33 0.00 #14
2 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 101.82 51.22 50.60 8.33 8.21 8.46 8.58 8.58 0.00 #13
3 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 101.49 48.74 53.75 8.96 8.83 8.92 9.08 9.00 1.00 #12
4 Alexandra NAZAROVA / Maxim NIKITIN UKR 92.89 45.31 47.58 7.88 7.88 7.88 7.96 8.04 0.00 #11
5 Yura MIN / Alexander GAMELIN KOR 90.03 46.52 43.51 7.17 6.96 7.29 7.38 7.46 0.00 #10
6 Shari KOCH / Christian NUCHTERN GER 83.84 44.68 39.16 6.50 6.29 6.71 6.50 6.63 0.00 #4
7 Katharina MULLER / Tim DIECK GER 83.34 41.74 41.60 6.96 6.67 7.00 7.04 7.00 0.00 #9
8 Anna YANOVSKAYA / Adam LUKACS HUN 83.21 42.80 40.41 6.83 6.50 6.71 6.88 6.75 0.00 #8
9 Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN POL 77.41 39.16 38.25 6.33 6.04 6.50 6.50 6.50 0.00 #5
10 Vlada SOLOVIEVA / Yuri VLASENKO RUS 76.73 38.88 37.85 6.42 6.04 6.33 6.33 6.42 0.00 #3
11 Jennifer URBAN / Benjamin STEFFAN GER 75.72 36.92 38.80 6.42 6.33 6.50 6.58 6.50 0.00 #6
12 Anna KUBLIKOVA / Yuri HULITSKI BLR 72.85 38.70 34.15 5.83 5.42 5.75 5.79 5.67 0.00 #2
13 Adel TANKOVA / Ronald ZILBERBERG ISR 67.34 32.07 35.27 5.88 5.67 5.79 6.13 5.92 0.00 #1