Istanbul, Turkey
November 27-December 1, 2018

 

SENIOR FINAL RESULT

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 177.71 2 1
2 Shari KOCH / Christian NUECHTERN GER 174.86 1 2
3 Adeline GALAYAVIEVA / Louis THAURON FRA 166.94 3 4
4 Carolina MOSCHENI / Andrea FABBRI ITA 166.29 4 3
5 Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALHKHOUSKI BLR 148.45 6 6
6 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER SUI 144.85 7 5
7 Nicole KELLY / Berk AKALIN TUR 140.36 5 7
8 Anastasia SHAKUN / Daniil RAGIMOV RUS 130.10 8 8

 

SENIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Shari KOCH / Christian NUECHTERN GER 67.87 38.47   29.40 7.42 7.08 7.50 7.42 7.33 0.00 #3
2 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 67.82 36.68   31.14 7.83 7.67 7.75 7.75 7.92 0.00 #1
3 Adeline GALAYAVIEVA / Louis THAURON FRA 63.95 35.17   28.78 7.00 7.00 7.33 7.33 7.33 0.00 #6
4 Carolina MOSCHENI / Andrea FABBRI ITA 62.70 36.16   26.54 6.75 6.42 6.67 6.58 6.75 0.00 #5
5 Nicole KELLY / Berk AKALIN TUR 59.71 34.53   25.18 6.50 6.08 6.33 6.33 6.25 0.00 #7
6 Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALHKHOUSKI BLR 56.11 30.91   25.20 6.42 6.00 6.25 6.50 6.33 0.00 #2
7 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER SUI 50.74 27.96   24.78 6.33 6.08 5.92 6.33 6.33 2.00 #4
8 Anastasia SHAKUN / Daniil RAGIMOV RUS 50.10 27.68   23.42 5.92 5.67 5.92 5.92 5.83 1.00 #8


SENIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN RUS 109.89 62.09   47.80 7.83 7.67 8.25 7.92 8.17 0.00 #8
2 Shari KOCH / Christian NUECHTERN GER 106.99 60.09   46.90 7.75 7.58 8.00 7.83 7.92 0.00 #7
3 Carolina MOSCHENI / Andrea FABBRI ITA 103.59 59.59   44.00 7.25 7.00 7.42 7.50 7.50 0.00 #5
4 Adeline GALAYAVIEVA / Louis THAURON FRA 102.99 58.59   44.40 7.42 7.25 7.50 7.42 7.42 0.00 #6
5 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER SUI 94.11 54.91   39.20 6.50 6.33 6.58 6.58 6.67 0.00 #3
6 Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALHKHOUSKI BLR 92.34 53.44   38.90 6.42 6.33 6.50 6.75 6.42 0.00 #1
7 Nicole KELLY / Berk AKALIN TUR 80.65 44.75   37.90 6.42 6.25 5.92 6.58 6.42 2.00 #2
8 Anastasia SHAKUN / Daniil RAGIMOV RUS 80.00 46.60   35.40 5.92 5.75 5.75 6.08 6.00 2.00 #4

 

JUNIOR FINAL RESULT

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Francesca RIGHI / Aleksei DUBROVIN ITA 144.87 1 1
2 Carolina Portesi PERONI / Michael CHRASTECKY ITA 133.30 2 2
3 Charise MATTHAEI / Maximilian PFISTERER GER 126.44 4 3
4 Sofiia LYZOHUB / Danylo YEFREMENKO UKR 125.68 3 4
5 Alexandra SAMERSOVA / Evgeny KURKIN RUS 111.45 5 5
6 Marina PHILIPPOVA / Vadym KRAVTSOV AUT 109.16 6 6
7 Anna DAVIDENKO / Ivan GALAEV RUS 105.22 7 7
8 Natallia PAZHYVILKA / Ilya DRANTUSAU BLR 85.83 9 8
9 Iklim SENTUNALI / Agahan Berk DÖRTKOL TUR 79.25 8 9
10 Arina PAVLISHCHUK / Aleksandr KUROPATKA UZB 64.04 10 10
11 Rumeysa ODABAS / Nasip BASTÜRK TUR 58.67 11 11
12 Amira MIRALIMOVA / Konastantin LI UZB 50.22 12 12

 

JUNIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Francesca RIGHI / Aleksei DUBROVIN ITA 57.68 32.02   25.66 6.50 6.25 6.50 6.50 6.33 0.00 #11
2 Carolina Portesi PERONI / Michael CHRASTECKY ITA 56.03 32.17   23.86 5.83 5.67 6.08 6.17 6.08 0.00 #5
3 Sofiia LYZOHUB / Danylo YEFREMENKO UKR 51.72 28.26   23.46 5.83 5.75 6.00 5.83 5.92 0.00 #7
4 Charise MATTHAEI / Maximilian PFISTERER GER 49.67 27.41   22.26 5.58 5.25 5.58 5.75 5.67 0.00 #1
5 Alexandra SAMERSOVA / Evgeny KURKIN RUS 45.24 25.12   20.12 5.08 4.92 5.08 5.00 5.08 0.00 #10
6 Marina PHILIPPOVA / Vadym KRAVTSOV AUT 44.41 25.27   19.14 4.92 4.67 4.75 4.83 4.75 0.00 #3
7 Anna DAVIDENKO / Ivan GALAEV RUS 41.91 23.17   18.74 4.75 4.50 4.75 4.75 4.67 0.00 #9
8 Iklim SENTUNALI / Agahan Berk DÖRTKOL TUR 32.36 17.76   14.60 3.83 3.42 3.67 3.75 3.58 0.00 #4
9 Natallia PAZHYVILKA / Ilya DRANTUSAU BLR 29.21 12.81   18.40 4.75 4.42 4.42 4.83 4.58 2.00 #12
10 Arina PAVLISHCHUK / Aleksandr KUROPATKA UZB 26.92 13.00   14.92 3.83 3.42 3.83 3.83 3.75 1.00 #6
11 Rumeysa ODABAS / Nasip BASTÜRK TUR 25.92 13.72   12.20 3.17 2.83 3.08 3.17 3.00 0.00 #2
12 Amira MIRALIMOVA / Konastantin LI UZB 19.08 8.34   11.74 3.08 3.00 3.00 2.92 2.67 1.00 #8


JUNIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Francesca RIGHI / Aleksei DUBROVIN ITA 87.19 47.19   40.00 6.67 6.42 6.75 6.75 6.75 0.00 #11
2 Carolina Portesi PERONI / Michael CHRASTECKY ITA 77.27 41.57   36.70 6.17 5.92 6.08 6.25 6.17 1.00 #12
3 Charise MATTHAEI / Maximilian PFISTERER GER 76.77 41.87   34.90 5.83 5.50 5.92 6.00 5.83 0.00 #9
4 Sofiia LYZOHUB / Danylo YEFREMENKO UKR 73.96 38.16   35.80 6.00 5.83 6.00 6.08 5.92 0.00 #10
5 Alexandra SAMERSOVA / Evgeny KURKIN RUS 66.21 35.51   32.70 5.33 5.25 5.50 5.50 5.67 2.00 #7
6 Marina PHILIPPOVA / Vadym KRAVTSOV AUT 64.75 35.85   28.90 4.92 4.58 4.83 4.92 4.83 0.00 #8
7 Anna DAVIDENKO / Ivan GALAEV RUS 63.31 34.51   28.80 4.92 4.67 4.83 4.92 4.67 0.00 #6
8 Natallia PAZHYVILKA / Ilya DRANTUSAU BLR 56.62 29.12   28.50 4.75 4.50 4.75 4.92 4.83 1.00 #4
9 Iklim SENTUNALI / Agahan Berk DÖRTKOL TUR 46.89 22.09   24.80 4.08 3.75 4.25 4.33 4.25 0.00 #5
10 Arina PAVLISHCHUK / Aleksandr KUROPATKA UZB 37.12 18.82   20.30 3.58 3.42 3.42 3.25 3.25 2.00 #1
11 Rumeysa ODABAS / Nasip BASTÜRK TUR 32.75 18.05   15.70 2.75 2.42 2.42 2.92 2.58 1.00 #2
12 Amira MIRALIMOVA / Konastantin LI UZB 31.14 14.24   17.90 3.42 2.83 2.83 2.83 3.00 1.00 #3