Sheffield, England
July 22-26, 2019

 

 

SENIOR FINAL RESULT

FPl. Name Club Points RD FD
1 Lilah FEAR / Lewis GIBSON
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 199.52 1 1
2 Shannon JAHRLING / Luke RUSSELL
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 99.61 2 2
3 Eleanor HIRST / Anthony CURRIE
Ice Sheffield / Ice Sheffield
SHE 93.66 3 3

 

SENIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Club TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Lilah FEAR / Lewis GIBSON
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 79.63 45.83   33.80 8.42 8.17 8.58 8.58 8.50 0.00 #1
2 Shannon JAHRLING / Luke RUSSELL
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 43.88 25.40   18.48 4.58 4.42 4.75 4.67 4.67 0.00 #2
3 Eleanor HIRST / Anthony CURRIE
Ice Sheffield / Ice Sheffield
SHE 40.15 21.35   18.80 4.58 4.42 4.92 4.75 4.83 0.00 #3

 

SENIOR FREE DANCE

Pl. Name Club TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Lilah FEAR / Lewis GIBSON
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 119.89 69.09   51.80 8.50 8.42 8.83 8.58 8.83 1.00 #3
2 Shannon JAHRLING / Luke RUSSELL
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 55.73 30.13   26.60 4.50 4.25 4.42 4.58 4.42 1.00 #2
3 Eleanor HIRST / Anthony CURRIE
Ice Sheffield / Ice Sheffield
SHE 53.51 27.41   26.10 4.42 4.17 4.25 4.58 4.33 0.00 #1

 

JUNIOR FINAL RESULT 

FPl. Name Club Points RD FD
1 Sasha FEAR / George WADDELL
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 148.48 1 1
2 Emily Rose BROWN / James HERNANDEZ
Guildford / Guildford
GUI 135.48 2 2
3 Erin GILLES / Joshua TARRY
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 111.36 3 3
4 Brienne REHER / Christopher BLAND
Guildford / Guildford
GUI 92.97 4 4
5 Vasilisa AHRAMENKA / Alessio SURENKOV-GULTCHEV
Guildford / Basingstoke
GUI/BAS 76.43 6 5
WD Charlotte MAN / Toby PALMER
Guildford / Guildford
GUI      

 

JUNIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Club TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Sasha FEAR / George WADDELL
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 55.56 30.42   25.14 6.17 6.08 6.17 6.58 6.42 0.00 #2
2 Emily Rose BROWN / James HERNANDEZ
Guildford / Guildford
GUI 53.44 30.26   23.18 5.75 5.58 5.83 5.75 6.08 0.00 #1
3 Erin GILLES / Joshua TARRY
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 38.40 19.54   18.86 4.50 4.50 4.83 4.92 4.83 0.00 #3
4 Brienne REHER / Christopher BLAND
Guildford / Guildford
GUI 34.18 18.50   15.68 3.83 3.67 3.92 4.17 4.00 0.00 #5
5 Charlotte MAN / Toby PALMER
Guildford / Guildford
GUI 30.43 17.23   13.20 3.17 3.00 3.50 3.50 3.33 0.00 #6
6 Vasilisa AHRAMENKA / Alessio SURENKOV-GULTCHEV
Guildford / Basingstoke
GUI/BAS 22.00 10.94   12.06 3.08 3.00 2.83 3.25 2.92 1.00 #4


JUNIOR FREE DANCE

Pl. Name Club TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Sasha FEAR / George WADDELL
Alexandra Palace / Alexandra Palace
AXP 92.92 53.02   39.90 6.50 6.25 6.83 6.75 6.92 0.00 #5
2 Emily Rose BROWN / James HERNANDEZ
Guildford / Guildford
GUI 82.04 44.64   38.40 6.25 6.08 6.58 6.50 6.58 1.00 #4
3 Erin GILLES / Joshua TARRY
British Ice Skating / British Ice Skating
BIS 72.96 41.36   31.60 4.83 5.00 5.33 5.67 5.50 0.00 #3
4 Brienne REHER / Christopher BLAND
Guildford / Guildford
GUI 58.79 33.49   25.30 3.92 4.00 4.25 4.50 4.42 0.00 #2
5 Vasilisa AHRAMENKA / Alessio SURENKOV-GULTCHEV
Guildford / Basingstoke
GUI/BAS 54.43 34.53   20.90 3.58 3.25 3.50 3.58 3.50 1.00 #1

 

ADVANCED NOVICE FINAL RESULT

FPl. Name Club Points P1 P2 FD
1 Natalie NICOLL / Peter NICOLL
Streatham / Streatham
STR 78.60 1 1 2
2 Katarina FAIRBRIDGE / Alexander FAIRBRIDGE
Bracknell / Bracknell
BRA 74.66 2 2 1
3 Olivia JENKINSON / Stanley EVANS
Ice Sheffield / Ice Sheffield
SHE 65.40 3 3 3

 

INTERMEDIATE NOVICE FINAL RESULT

FPl. Name Club Points P1 P2 FD
1 Ashlie SLATTER / Atl ONGAY-PEREZ
Streatham / Streatham
STR 59.02 1 1 1

 

BASIC NOVICE FINAL RESULT

FPl. Name Club Points P1 P2 FD
1 Miranda GREEN / Archie GREEN
Blackpool / Blackpool
BPL 27.24 1 1 1