Krasnoyarsk, Russia

December 24th-29th, 2019

Protocols: https://www.fsrussia.ru/results/1920/rusnat1920/ENG/index.htm

Results

FPl. Name Points RD FD
1 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV 220.7 1 2
Moscow / –
2 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN 219.7 2 1
Moscow / –
3 Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO 197.7 3 3
Moscow / –
4 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN 189.1 5 4
Perm Region / –
5 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN 186.8 4 5
Moscow / –
6 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO 181.7 7 6
Moscow / –
7 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN 180.7 6 7
Samara Region / –
8 Ksenia KONKINA / Pavel DROZD 176.2 9 8
Moscow / –
9 Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV 175.7 8 9
Moscow / –
10 Olga BIBIKHINA / Daniil ZVORYKIN 154.3 10 10
Saint-Petersburg / –
11 Julia TULTSEVA / Anatoliy BELOVODCHENKO 141.2 12 12
Moscow / –
12 Ekaterina MIRONOVA / Evgenii USTENKO 140.6 11 13
Saint-Petersburg / –
13 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN 138.7 13 11
Sverdlovsk Region / –
14 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKII 115.7 14 14
Nizhny Novgorod Region / –

Rhythm Dance

Pl. Name TSS TES   PCS SS TR PE CC IT Deduction StN.
= + +
1 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV 88.43 50.06   38.37 9.5 9.43 9.61 9.75 9.68 0 #3
Moscow / –
2 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN 87.13 48.71   38.42 9.46 9.46 9.75 9.64 9.71 0 #13
Moscow / –
3 Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO 77.38 43.17   34.21 8.61 8.43 8.61 8.5 8.61 0 #7
Moscow / –
4 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN 73.98 41.88   32.1 8 7.79 8.11 8.11 8.11 0 #11
Moscow / –
5 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN 73.67 40.74   32.93 8.11 8.11 8.25 8.36 8.32 0 #12
Perm Region / –
6 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN 71.42 38.89   32.53 8.21 7.96 8.14 8.21 8.14 0 #6
Samara Region / –
7 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO 70.48 38.94   31.54 7.79 7.71 8.04 7.89 8 0 #4
Moscow / –
8 Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV 70.34 38.25   32.09 7.89 7.93 8.11 8.11 8.07 0 #9
Moscow / –
9 Ksenia KONKINA / Pavel DROZD 69.04 38.07   30.97 7.75 7.57 7.75 7.89 7.75 0 #1
Moscow / –
10 Olga BIBIKHINA / Daniil ZVORYKIN 57.53 31.3   26.23 6.54 6.46 6.57 6.64 6.57 0 #5
Saint-Petersburg / –
11 Ekaterina MIRONOVA / Evgenii USTENKO 55.88 31.11   24.77 6.18 6.07 6.18 6.32 6.21 0 #14
Saint-Petersburg / –
12 Julia TULTSEVA / Anatoliy BELOVODCHENKO 55.26 29.92   25.34 6.39 6.18 6.32 6.57 6.21 0 #2
Moscow / –
13 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN 52.24 28.45   24.79 6.21 5.93 6.14 6.5 6.21 1 #10
Sverdlovsk Region / –
14 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKII 40.07 19.41   21.66 5.43 5.25 5.32 5.61 5.46 1 #8
Nizhny Novgorod Region / –

Free Dance

Pl. Name TSS TES   PCS SS TR PE CC IT Deduction StN.
= + +
1 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN 132.6 74.66   57.93 9.57 9.5 9.75 9.71 9.75 0 #13
Moscow / –
2 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV 132.3 74.19   58.12 9.71 9.5 9.64 9.79 9.79 0 #14
Moscow / –
3 Tiffany ZAHORSKI / Jonathan GUERREIRO 120.4 67.45   52.9 8.79 8.61 8.93 8.86 8.89 0 #12
Moscow / –
4 Annabelle MOROZOV / Andrei BAGIN 115.4 64.44   50.99 8.46 8.29 8.57 8.61 8.57 0 #10
Perm Region / –
5 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN 112.8 63.04   49.79 8.36 8.11 8.32 8.32 8.39 0 #11
Moscow / –
6 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO 111.2 61.76   49.43 8.04 8.04 8.36 8.32 8.43 0 #8
Moscow / –
7 Sofia EVDOKIMOVA / Egor BAZIN 109.3 60.33   48.93 8.25 8 8.21 8.21 8.11 0 #7
Samara Region / –
8 Ksenia KONKINA / Pavel DROZD 107.2 58.87   48.3 7.93 7.82 8.04 8.21 8.25 0 #5
Moscow / –
9 Anastasia SHPILEVAYA / Grigory SMIRNOV 105.3 56.51   48.82 8 7.93 8.18 8.32 8.25 0 #9
Moscow / –
10 Olga BIBIKHINA / Daniil ZVORYKIN 96.75 54.62   42.13 6.86 6.75 7.14 7.25 7.11 0 #6
Saint-Petersburg / –
11 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN 86.45 48.97   38.48 6.29 6.32 6.36 6.64 6.46 1 #2
Sverdlovsk Region / –
12 Julia TULTSEVA / Anatoliy BELOVODCHENKO 85.91 48.56   38.35 6.54 6.21 6.46 6.36 6.39 1 #3
Moscow / –
13 Ekaterina MIRONOVA / Evgenii USTENKO 84.7 48.15   37.55 6.29 6.07 6.29 6.39 6.25 1 #1
Saint-Petersburg / –
14 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKII 75.66 41.36   34.3 5.68 5.5 5.79 5.86 5.75 0 #4
Nizhny Novgorod Region / –