Tallinn, Estonia
September 28-October 1, 2016

Protocols

OVERALL

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Alla LOBODA / Pavel DROZD
    RUS
157.01 1 1
2 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN
    RUS
148.45 2 2
3 Chloe LEWIS / Logan BYE
    USA
132.13 4 3
4 Julia WAGRET / Mathieu COUYRAS
    FRA
127.27 3 4
5 Hannah WHITLEY / Elliott GRAHAM
    CAN
125.38 5 5
6 Sarah Marine ROUFFANCHE / Geoffrey BRISSAUD
    FRA
123.64 6 6
7 Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV
    UKR
118.62 7 8
8 Ria SCHWENDINGER / Valentin WUNDERLICH
    GER
116.66 8 7
9 Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV
    EST
114.34 9 9
10 Rikako FUKASE / Aru TATENO
    JPN
111.55 11 10
11 Irina GALIYANOVA / Tommy TANG
    CAN
109.51 12 11
12 Emilia KALEHANAVA / Uladzislau PALKHOUSKI
    BLR
108.63 10 12
13 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI
    POL
101.84 13 13
14 Katerina BUNINA / German FROLOV
    EST
96.36 14 15
15 Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ
    GBR
96.05 15 14
16 Anastasia OZEROVA / Nicholas MCCREARY
    AUS
78.96 16 16

 

SHORT DANCE

Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Alla LOBODA / Pavel DROZD RUS 65.54 34.86   30.68 7.68 7.54 7.71 7.64 7.79 0.00 #15
2 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN RUS 62.53 33.07   29.46 7.36 7.21 7.46 7.32 7.46 0.00 #6
3 Julia WAGRET / Mathieu COUYRAS FRA 52.49 27.83   24.66 6.07 6.11 6.18 6.14 6.32 0.00 #10
4 Chloe LEWIS / Logan BYE USA 51.04 25.01   26.03 6.50 6.39 6.57 6.54 6.54 0.00 #1
5 Hannah WHITLEY / Elliott GRAHAM CAN 50.68 27.29   23.39 5.96 5.68 5.75 5.93 5.93 0.00 #16
6 Sarah Marine ROUFFANCHE / Geoffrey BRISSAUD FRA 50.44 25.21   25.23 6.25 6.14 6.29 6.32 6.54 0.00 #12
7 Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV UKR 50.23 26.06   24.17 6.00 5.93 6.18 6.04 6.07 0.00 #14
8 Ria SCHWENDINGER / Valentin WUNDERLICH GER 47.79 24.51   23.28 5.75 5.64 5.89 5.82 6.00 0.00 #2
9 Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV EST 46.82 25.70   22.12 5.50 5.32 5.71 5.57 5.54 1.00 #8
10 Emilia KALEHANAVA / Uladzislau PALKHOUSKI BLR 44.36 25.33   19.03 4.82 4.68 4.71 4.86 4.71 0.00 #11
11 Rikako FUKASE / Aru TATENO JPN 44.30 24.04   20.26 5.18 4.86 5.04 5.11 5.14 0.00 #7
12 Irina GALIYANOVA / Tommy TANG CAN 42.90 23.12   19.78 5.04 4.79 5.00 5.07 4.82 0.00 #5
13 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI POL 41.53 21.94   19.59 4.96 4.89 4.89 4.96 4.79 0.00 #4
14 Katerina BUNINA / German FROLOV EST 41.13 21.80   19.33 4.89 4.68 4.96 4.75 4.89 0.00 #13
15 Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ GBR 39.24 18.96   20.28 5.07 4.89 5.11 5.14 5.14 0.00 #9
16 Anastasia OZEROVA / Nicholas MCCREARY

 

FREE DANCE

Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Alla LOBODA / Pavel DROZD RUS 91.47 43.90   47.57 7.89 7.79 7.96 7.93 8.07 0.00 #16
2 Anastasia SKOPTCOVA / Kirill ALESHIN RUS 85.92 40.92   45.00 7.43 7.36 7.64 7.46 7.61 0.00 #15
3 Chloe LEWIS / Logan BYE USA 81.09 39.49   41.60 6.89 6.82 7.00 6.89 7.07 0.00 #14
4 Julia WAGRET / Mathieu COUYRAS FRA 74.78 35.51   39.27 6.50 6.43 6.57 6.54 6.68 0.00 #13
5 Hannah WHITLEY / Elliott GRAHAM CAN 74.70 37.37   37.33 6.29 6.00 6.21 6.29 6.32 0.00 #11
6 Sarah Marine ROUFFANCHE / Geoffrey BRISSAUD FRA 73.20 34.15   39.05 6.50 6.36 6.64 6.50 6.54 0.00 #12
7 Ria SCHWENDINGER / Valentin WUNDERLICH GER 68.87 32.08   36.79 6.04 5.93 6.14 6.18 6.36 0.00 #10
8 Darya POPOVA / Volodymyr BYELIKOV UKR 68.39 32.04   36.35 6.14 5.96 6.11 6.04 6.04 0.00 #9
9 Viktoria SEMENJUK / Artur GRUZDEV EST 67.52 33.02   34.50 5.68 5.57 5.86 5.75 5.89 0.00 #6
10 Rikako FUKASE / Aru TATENO JPN 67.25 33.62   33.63 5.54 5.39 5.57 5.71 5.82 0.00 #5
11 Irina GALIYANOVA / Tommy TANG CAN 66.61 35.07   31.54 5.29 5.07 5.32 5.29 5.32 0.00 #7
12 Emilia KALEHANAVA / Uladzislau PALKHOUSKI BLR 64.27 33.72   30.55 5.14 5.04 5.07 5.14 5.07 0.00 #8
13 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI POL 60.31 30.21   30.10 5.00 4.86 5.00 5.04 5.18 0.00 #2
14 Emily ROSE BROWN / James HERNANDEZ GBR 56.81 27.80   30.01 5.07 4.79 5.07 5.04 5.04 1.00 #1
15 Katerina BUNINA / German FROLOV EST 55.23 27.38   27.85 4.79 4.43 4.57 4.71 4.71 0.00 #3
16 Anastasia OZEROVA / Nicholas MCCREARY AUS 47.25 24.63   22.62 3.89 3.57 3.79 3.89 3.71 0.00 #4