Katowice, Poland
December 15-17, 2016

Protocols

SENIOR OVERALL

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
MKS Axel Torun / MKS Axel Torun
POL 154.24 1 1
2 Lucie MYSLIVECKOVA / Lucas CSOLLEY
KrO SKP Bratislava / KrO SKP Bratislava
SVK 149.28 2 2
3 Cortney MANSOUR / Michal CESKA
SK Kraso Decin / SK Kraso Decin
CZE 141.95 3 3
4 Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN
USK Praha / USK Praha
CZE 132.15 4 4
WD Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN
GKS Stoczniowiec Gdansk / GKS Stoczniowiec Gdansk
POL      

 

SENIOR SHORT DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
MKS Axel Torun / MKS Axel Torun
POL 60.55 31.05   29.50 7.31 7.19 7.44 7.44 7.50 0.00 #2
2 Lucie MYSLIVECKOVA / Lucas CSOLLEY
KrO SKP Bratislava / KrO SKP Bratislava
SVK 59.65 32.15   27.50 6.94 6.63 6.81 6.94 7.06 0.00 #1
3 Cortney MANSOUR / Michal CESKA
SK Kraso Decin / SK Kraso Decin
CZE 52.62 25.57   27.05 6.81 6.56 6.63 6.94 6.88 0.00 #3
4 Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN
USK Praha / USK Praha
CZE 49.13 24.83   25.30 6.44 6.13 6.25 6.38 6.44 1.00 #5
5 Justyna PLUTOWSKA / Jeremie FLEMIN
GKS Stoczniowiec Gdansk / GKS Stoczniowiec Gdansk
POL 48.30 22.80   25.50 6.38 6.13 6.38 6.50 6.50 0.00 #4

 

SENIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Natalia KALISZEK / Maksym SPODYRIEV
MKS Axel Torun / MKS Axel Torun
POL 93.69 48.76   44.93 7.38 7.31 7.56 7.56 7.63 0.00 #5
2 Lucie MYSLIVECKOVA / Lucas CSOLLEY
KrO SKP Bratislava / KrO SKP Bratislava
SVK 89.63 46.43   43.20 7.25 7.00 7.19 7.25 7.31 0.00 #4
3 Cortney MANSOUR / Michal CESKA
SK Kraso Decin / SK Kraso Decin
CZE 89.33 47.10   42.23 7.00 6.81 7.13 7.06 7.19 0.00 #3
4 Nicole KUZMICH / Alexandr SINICYN
USK Praha / USK Praha
CZE 83.02 44.32   38.70 6.44 6.06 6.50 6.50 6.75 0.00 #2


JUNIOR OVERALL

FPl. Name Nation Points SD FD
1 Anastasija POLIBINA / Radoslaw BARSZCZAK
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 117.39 2 1
2 Oleksandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 116.41 1 2
3 Hanna JAKUCS / Daniel ILLES
Ice Team SE / Ice Team SE
HUN 112.31 3 3
4 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 104.49 4 5
5 Elisa SAEZ / Yann THAYALAN
MKL Lodz / MKL Lodz
POL 100.92 5 4
6 Lusy BURTON / Thomas INGALL
KK Orlova / KK Orlova
CZE 86.54 6 6

 

JUNIOR SHORT DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Oleksandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 48.77 26.72   22.05 5.63 5.38 5.50 5.50 5.56 0.00 #3
2 Anastasija POLIBINA / Radoslaw BARSZCZAK
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 47.60 26.10   21.50 5.50 5.25 5.38 5.38 5.38 0.00 #4
3 Hanna JAKUCS / Daniel ILLES
Ice Team SE / Ice Team SE
HUN 46.50 26.35   20.15 5.13 4.81 5.06 5.13 5.06 0.00 #5
4 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 42.59 24.74   19.85 5.06 4.75 4.94 5.00 5.06 2.00 #6
5 Elisa SAEZ / Yann THAYALAN
MKL Lodz / MKL Lodz
POL 38.34 19.74   18.60 4.81 4.50 4.63 4.69 4.63 0.00 #2
6 Lusy BURTON / Thomas INGALL
KK Orlova / KK Orlova
CZE 35.84 17.84   18.00 4.63 4.25 4.44 4.56 4.63 0.00 #1

 

JUNIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Deduction
StN.
1 Anastasija POLIBINA / Radoslaw BARSZCZAK
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 69.79 35.15   34.64 5.81 5.56 5.81 5.81 5.88 0.00 #5
2 Oleksandra BORYSOVA / Cezary ZAWADZKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 67.64 33.97   33.67 5.81 5.50 5.63 5.56 5.56 0.00 #6
3 Hanna JAKUCS / Daniel ILLES
Ice Team SE / Ice Team SE
HUN 65.81 34.75   31.06 5.31 5.00 5.25 5.19 5.13 0.00 #4
4 Elisa SAEZ / Yann THAYALAN
MKL Lodz / MKL Lodz
POL 62.58 32.88   29.70 5.00 4.69 5.06 5.06 4.94 0.00 #2
5 Jenna HERTENSTEIN / Damian BINKOWSKI
LTLF Lodz / LTLF Lodz
POL 61.90 32.65   30.25 5.13 4.81 5.13 5.00 5.13 1.00 #3
6 Lusy BURTON / Thomas INGALL
KK Orlova / KK Orlova
CZE 50.70 24.05   26.65 4.63 4.31 4.38 4.44 4.44 0.00 #1