Vancouver, BC
December 5-9, 2018

 

SENIOR FINAL RESULT

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE
    USA
205.35 1 1
2 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV
    RUS
201.37 3 2
3 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI
    ITA
198.65 2 3
4 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN
    RUS
196.72 4 4
5 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO
    RUS
184.37 5 6
6 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER
    USA
184.04 6 5

 

SENIOR RHYTHM DANCE

Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 80.53 43.16   37.37 9.29 9.25 9.43 9.32 9.43 0.00 #5
2 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 78.30 42.59   35.71 8.89 8.75 9.00 8.96 9.04 0.00 #6
3 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 77.33 40.88   36.45 9.04 8.93 9.21 9.18 9.21 0.00 #1
4 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS 77.20 40.57   36.63 9.04 9.00 9.21 9.25 9.29 0.00 #4
5 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 72.98 39.21   33.77 8.46 8.29 8.50 8.54 8.43 0.00 #3
6 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 71.33 37.58   33.75 8.36 8.29 8.50 8.54 8.50 0.00 #2

 

SENIOR FREE DANCE

  Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Madison HUBBELL / Zachary DONOHUE USA 124.82 67.73   57.09 9.46 9.29 9.64 9.54 9.64 0.00 #5
2 Victoria SINITSINA / Nikita KATSALAPOV RUS 124.04 68.29   55.75 9.25 9.14 9.46 9.25 9.36 0.00 #4
3 Charlene GUIGNARD / Marco FABBRI ITA 120.35 66.38   53.97 8.86 8.86 9.11 9.04 9.11 0.00 #6
4 Alexandra STEPANOVA / Ivan BUKIN RUS 119.52 64.67   54.85 9.00 8.96 9.25 9.25 9.25 0.00 #2
5 Kaitlin HAWAYEK / Jean-Luc BAKER USA 112.71 61.59   51.12 8.54 8.21 8.64 8.57 8.64 0.00 #1
6 Tiffani ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO RUS 111.39 60.69   50.70 8.36 8.46 8.43 8.54 8.46 0.00 #3

 

JUNIOR FINAL RESULT

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO
    RUS
170.66 1 2
2 Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV
    RUS
170.65 2 1
3 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV
    RUS
164.54 3 4
4 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA
    CAN
164.51 4 3
5 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK
    USA
158.47 5 5
6 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA
    GEO
148.76 6 6

 

JUNIOR RHYTHM DANCE

Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO RUS 67.73 36.05   31.68 7.89 7.79 8.04 7.89 8.00 0.00 #4
2 Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV RUS 67.49 35.75   31.74 7.89 7.79 8.04 7.96 8.00 0.00 #6
3 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV RUS 66.29 35.39   30.90 7.57 7.61 7.86 7.82 7.75 0.00 #2
4 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 66.25 34.34   31.91 7.79 7.96 8.04 7.96 8.14 0.00 #5
5 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA 63.73 33.61   30.12 7.50 7.32 7.61 7.64 7.57 0.00 #3
6 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO 57.51 28.82   28.69 7.21 7.11 7.11 7.25 7.18 0.00 #1

 

JUNIOR FREE DANCE

 Pl.   Name Nation TSS
=
TES
+
  PCS
+
SS TR PE CO IN Ded.
StN.
1 Arina USHAKOVA / Maxim NEKRASOV RUS 103.16 53.71   49.45 8.18 8.00 8.32 8.25 8.46 0.00 #6
2 Sofia SHEVCHENKO / Igor EREMENKO RUS 102.93 53.44   49.49 8.14 8.07 8.32 8.36 8.36 0.00 #5
3 Marjorie LAJOIE / Zachary LAGHA CAN 98.26 51.31   47.95 7.82 7.79 8.18 7.96 8.21 1.00 #3
4 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nikita NAZAROV RUS 98.25 50.64   47.61 7.86 7.71 8.04 7.96 8.11 0.00 #4
5 Avonley NGUYEN / Vadym KOLESNIK USA 94.74 48.64   46.10 7.61 7.54 7.68 7.79 7.79 0.00 #2
6 Maria KAZAKOVA / Georgy REVIYA GEO 91.25 47.09   44.16 7.29 7.18 7.39 7.50 7.43 0.00 #1