Budapest, Hungary
October 19-21, 2018

 

SENIOR

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Anna YANOVSKAYA / Ádám LUKÁCS HUN 161.71 1 1
2 Allison REED / Saulius AMBRULEVICIUS LTU 156.11 2 3
3 Shari KOCH / Christian NÜCHTERN GER 155.58 3 2
4 Julia WAGRET / Pierre SOUQUET FRA 154.37 4 4
5 Jennifer URBAN / Benjamin STEFFAN GER 151.89 6 5
6 Carolina MOSCHENI / Andrea FABRI ITA 146.21 5 6
7 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI HUN 141.21 7 8
8 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER SUI 135.67 8 7

 

JUNIOR

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Elizaveta KHUDAIBERDIEVA / Nazarov NIKITA RUS 159.61 1 1
2 Irina KHAVRONINA / Dario CHRIZANO RUS 151.83 2 2
3 Francesca RIGHI / Aleksei DUBROVIN ITA 139.14 4 3
4 Aleksandra PLETNEVA / Andrey FILATOV RUS 135.32 3 5
5 Charise MATTHAEI / Maximilian PFISTERER GER 133.17 5 4
6 Amanda PETERSON / Stephano SCHUSTER GER 123.47 6 6
7 Anne-Marie WOLF / Max LIEBERS GER 116.42 7 7
8 Sofiya LYZOGUB / Danylo IEFREMENKO UKR 109.69 9 8
9 Natalia PALLU / Frank ROSELLI GBR 101.69 10 9
10 Rebecca CLARKE / Theodore ALEXANDER GBR 94.69 11 10

 

ADVANCED NOVICE

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Maria MILIUKOVA / Nikita VITRYANYUK CYP 116.26 3 7 1
2 Ksenia GOLUBEVA / Andrei PYLIN RUS 115.01 5 2 4
3 Anastasiia SAMMEL / Mykyta POGORELOV UKR 114.28 2 3 3
4 Sofya BURIYANOVA / Artem STUPIN RUS 111.57 1 5 7
5 Angelina KUDRAYAVTSEVA / Ilia KARANKEVICH CYP 111.30 6 1 5
6 Vasilisa GRIGOREVA / Lev SERGEEV RUS 108.28 8 9 2
7 Mariia PINCHUK / Oleh MURATOV UKR 105.59 9 4 8
8 Marcelina KNURR / Ilja MARQUARDT GER 105.49 4 6 11
9 Alisa OVSIANKINA / Fedor ORCHKOV RUS 101.54 11 10 6
10 Noemi TALI / Stefano FRASCA ITA 98.18 7 12 10
11 Giorgia GALIMBERTI / Matteo MANDELLI ITA 97.14 12 11 9
12 Polina KHOMYAKOVA / Mark SHAPIRO RUS 93.41 10 14 13
13 Eleonora GRANATI / Massimiliano BUCCIARELLI ITA 92.53 15 15 12
14 Emily PHILLIPS / Jayin PANESAR GBR 90.96 13 8 15
15 Natalie NICOLL / Peter NICOLL GBR 86.89 16 16 14
16 Lea ENDERLEIN / Malte BRANDT GER 82.46 14 13 16
17 Martyna STANKOWSKA / Wiktor KULESZA POL 70.72 17 17 17
WD Alexandra PROKOPETS / Boris FROLOV RUS        

 

INTERMEDIATE NOVICE

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Violetta PAKHOMOVA / Oleksii SHCHUROV UKR 60.02 1 1 3
2 Ashley SLATTER / Atl ONGAY PEREZ GBR 57.67 4 5 1
3 Mia LEE MAYER / Tobias HUBER GER 56.83 6 2 2
4 Emilie GEPPERT / Moreno PIERO JOEL LOPEZ GER 55.42 5 3 4
5 Sofia SANDRI / Nicholas TAGLIABUE ITA 53.70 3 6 5
6 Réka LEVELES / Balázs LEVELES HUN 49.76 7 4 6
7 Berendt JULIA / Maciej SECZKOWSKI POL 45.45 2 7 7

 

BASIC NOVICE

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Daniela ANDRIUTSA / Yaroslav PUL UKR 42.35 1 1 1
2 Lucy KNURR / Leo STUMPF GER 36.28 2 2 2
3 Eszter TROJÁN / Huba GALLAI HUN 23.73 3 3 3
4 Judit PAPP / Janos SELÉNYI HUN 18.73 4 4 4