Bratislava, Slovakia

December 13th-15th, 2019

Protocols: http://www.kraso.sk/wp-content/uploads/sutaze/2019_2020/20191213_ba/index.htm

Full Results

Novice

Results

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Kristina DOBROSERDOVA / Grigorii RODIN RUS 123.58 3 1 1
2 Stanislava FREYTAK / Vladislav GRISHIN RUS 116.2 4 2 3
3 Daria BUKOVSHCHIKOVA / Egor ZHURAVLEV RUS 116.02 1 3 4
4 Polina PILIPENKO / Stepan NIKOLAEV RUS 114.87 2 4 2
5 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 98.96 5 8 5
6 Maelig LEROY / Antonin EMO FRA 94.45 6 6 6
7 Emilie GEPPERT / Piero LOPEZ MORENO GER 89.61 9 7 8
8 Yaroslava VOROBYOVA / Vladimir GOLUBKOV RUS 85.6 7 12 7
9 Paula KAPPIS / Sydney UKPAA GER 85.07 8 5 12
10 Adele GRUNDRICK / Tangi HELIN ARCHER FRA 83.43 11 9 10
11 Anna SIMOVA / Andreas STRAUB CZE 83.17 10 10 9
12 Reka LEVELES / Balazs LEVELES HUN 80.44 12 11 11

Pattern Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF IN Deduction StN.
= + +
1 Daria BUKOVSHCHIKOVA / Egor ZHURAVLEV RUS 34.37 18.61   15.76 5.92 5.17 5.75 5.67 0 #3
2 Polina PILIPENKO / Stepan NIKOLAEV RUS 34.37 18.14   16.23 6 5.67 5.75 5.75 0 #2
3 Kristina DOBROSERDOVA / Grigorii RODIN RUS 33.99 18.46   15.53 5.5 5.25 5.75 5.67 0 #1
4 Stanislava FREYTAK / Vladislav GRISHIN RUS 33.64 17.94   15.7 5.58 5.33 5.75 5.75 0 #11
5 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 32.36 17.77   14.59 5.25 5 5.17 5.42 0 #9
6 Maelig LEROY / Antonin EMO FRA 27.51 14.15   13.36 5 4.67 4.58 4.83 0 #4
7 Yaroslava VOROBYOVA / Vladimir GOLUBKOV RUS 26.55 14.12   12.43 4.67 4 4.5 4.58 0 #8
8 Paula KAPPIS / Sydney UKPAA GER 26.07 13.82   12.25 4.5 4.42 4.25 4.33 0 #6
9 Emilie GEPPERT / Piero LOPEZ MORENO GER 25.95 13.47   12.48 4.5 4.42 4.42 4.5 0 #5
10 Anna SIMOVA / Andreas STRAUB CZE 24.35 13.09   11.26 4.08 3.92 4.08 4 0 #12
11 Adele GRUNDRICK / Tangi HELIN ARCHER FRA 24.18 13.09   11.09 4.25 3.75 4 3.83 0 #7
12 Reka LEVELES / Balazs LEVELES HUN 23.83 12.74   11.09 4.25 3.67 3.92 4 0 #10

Pattern Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF IN Deduction StN.
= + +
1 Kristina DOBROSERDOVA / Grigorii RODIN RUS 34.63 18.47   16.16 5.75 5.5 5.92 5.92 0 #7
2 Stanislava FREYTAK / Vladislav GRISHIN RUS 32.01 17.71   14.3 5.08 5 5.08 5.25 0 #5
3 Daria BUKOVSHCHIKOVA / Egor ZHURAVLEV RUS 31.43 16.68   14.75 5.33 4.92 5.5 5.33 0 #9
4 Polina PILIPENKO / Stepan NIKOLAEV RUS 26.95 13.3   13.65 4.92 4.5 5 5.08 0 #8
5 Paula KAPPIS / Sydney UKPAA GER 24.2 12.76   11.44 4.17 4.08 4.08 4 0 #12
6 Maelig LEROY / Antonin EMO FRA 24.09 12.24   11.85 4.42 4 4.25 4.25 0 #10
7 Emilie GEPPERT / Piero LOPEZ MORENO GER 23.62 12.42   11.2 4.08 4 4.08 3.83 0 #11
8 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 22.94 11.68   12.26 4.75 4.25 4.08 4.42 1 #3
9 Adele GRUNDRICK / Tangi HELIN ARCHER FRA 22.71 11.86   10.85 4 3.5 3.92 4.08 0 #1
10 Anna SIMOVA / Andreas STRAUB CZE 21.53 10.67   10.86 3.75 3.58 3.92 4.25 0 #6
11 Reka LEVELES / Balazs LEVELES HUN 20.34 10.13   10.21 4 3.33 3.67 3.58 0 #4
12 Yaroslava VOROBYOVA / Vladimir GOLUBKOV RUS 16.54 7.47   9.57 4.08 2.92 3.25 3.42 0.5 #2

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE IN Deduction StN.
= + +
1 Kristina DOBROSERDOVA / Grigorii RODIN RUS 54.96 30.46   25 6.17 5.92 6.33 6.58 0.5 #12
2 Polina PILIPENKO / Stepan NIKOLAEV RUS 53.55 29.62   23.93 5.92 5.67 6.17 6.17 0 #9
3 Stanislava FREYTAK / Vladislav GRISHIN RUS 50.55 27.81   22.74 5.75 5.58 5.58 5.83 0 #10
4 Daria BUKOVSHCHIKOVA / Egor ZHURAVLEV RUS 50.22 26.55   23.67 6 5.75 5.92 6 0 #11
5 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 43.66 24.41   19.25 4.83 4.58 4.92 4.92 0 #8
6 Maelig LEROY / Antonin EMO FRA 42.85 25.19   17.66 4.5 4.58 4.33 4.25 0 #7
7 Yaroslava VOROBYOVA / Vladimir GOLUBKOV RUS 42.51 25.35   17.16 4.33 4.08 4.42 4.33 0 #1
8 Emilie GEPPERT / Piero LOPEZ MORENO GER 40.04 22.8   17.24 4.08 4.33 4.33 4.5 0 #5
9 Anna SIMOVA / Andreas STRAUB CZE 37.29 20.95   16.34 4 4 4.17 4.17 0 #3
10 Adele GRUNDRICK / Tangi HELIN ARCHER FRA 36.54 21.29   15.25 3.83 3.67 4 3.75 0 #4
11 Reka LEVELES / Balazs LEVELES HUN 36.27 21.19   15.08 3.92 3.58 3.83 3.75 0 #2
12 Paula KAPPIS / Sydney UKPAA GER 34.8 20.39   14.91 3.83 3.75 3.58 3.75 0.5 #6

Junior

Results

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Vasilisa KAGANOVSKAIA / Valery ANGELOPOL RUS 146.89 2 1
2 Angelina KUDRYAVTSEVA / Ilia KARANKEVICH CYP 144.62 1 2
3 Yulia LEBEDEVA-BITADZE / Mikhail KAYGORODTSEV GEO 126.03 3 8
4 Viktoria LOPUSOVA / Asaf KAZIMOV GER 125 6 3
5 Daria GUREEVA / Maxim SEROV RUS 121.75 7 4
6 Natalia PAZHYILKA / Ilia DRANTUSOV BLR 120.83 8 5
7 Lilia SCHUBERT / Kierin WAGNER GER 119.57 4 6
8 Aleksandra PROKOPETS / Sergej RVACHEV RUS 119.26 5 7

Rhythm Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Angelina KUDRYAVTSEVA / Ilia KARANKEVICH CYP 58.31 31.05   27.26 6.67 6.58 6.75 7 7.08 0 #6
2 Vasilisa KAGANOVSKAIA / Valery ANGELOPOL RUS 58.29 30.37   27.92 7 6.83 6.83 7 7.25 0 #7
3 Yulia LEBEDEVA-BITADZE / Mikhail KAYGORODTSEV GEO 54.52 28.46   26.06 6.33 6.25 6.5 6.75 6.75 0 #1
4 Lilia SCHUBERT / Kierin WAGNER GER 44.95 24.81   20.14 5.17 5 4.83 5.25 4.92 0 #8
5 Aleksandra PROKOPETS / Sergej RVACHEV RUS 44.87 23.27   21.6 5.42 5.25 5.17 5.58 5.58 0 #3
6 Viktoria LOPUSOVA / Asaf KAZIMOV GER 44.6 21.2   23.4 5.75 5.75 5.58 6 6.17 0 #5
7 Daria GUREEVA / Maxim SEROV RUS 43.85 22.37   22.48 5.67 5.58 5.42 5.75 5.67 1 #4
8 Natalia PAZHYILKA / Ilia DRANTUSOV BLR 43.12 23.58   20.54 5.25 5 5.17 5.25 5 1 #2

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Vasilisa KAGANOVSKAIA / Valery ANGELOPOL RUS 88.6 47.4   42.2 7.08 6.83 7.08 7.17 7 1 #5
2 Angelina KUDRYAVTSEVA / Ilia KARANKEVICH CYP 86.31 43.91   42.4 6.83 7.08 6.75 7.5 7.17 0 #8
3 Viktoria LOPUSOVA / Asaf KAZIMOV GER 80.4 42.8   37.6 6.17 6.25 6.25 6.42 6.25 0 #1
4 Daria GUREEVA / Maxim SEROV RUS 77.9 44.1   35.8 5.92 5.75 6.17 6 6 2 #2
5 Natalia PAZHYILKA / Ilia DRANTUSOV BLR 77.71 42.91   35.8 6 5.92 6.08 5.92 5.92 1 #3
6 Lilia SCHUBERT / Kierin WAGNER GER 74.62 39.52   35.1 6 5.58 5.67 6 6 0 #7
7 Aleksandra PROKOPETS / Sergej RVACHEV RUS 74.39 38.79   35.6 5.83 5.83 5.92 6.08 6 0 #4
8 Yulia LEBEDEVA-BITADZE / Mikhail KAYGORODTSEV GEO 71.51 34.51   40 6.5 6.58 6.5 7 6.75 3 #6