Novgorod, Russia
February 18-22, 2019

 

SENIOR FINAL RESULTS

FPl. Name Nation Points PT PT
1 Tiffany ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO MOS 195.02 1 1
2 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV MOS 182.22 2 3
3 Annabelle MOROZOV / Andrey BAGIN MOS 180.01 3 2
4 Olga BIBIKHINA / Daniel ZVORYKIN SPB 153.52 4 4
5 Ekaterina MIRONOVA / Evgeny US10KO SPB 133.94 7 5
6 Valeria DEMENTYEVA / Alexey NOVIKOV CAM 131.23 5 7
7 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN CBO 131.02 6 6
8 Vlada CHASHNIKOVA / Zakhar CHEREZOV CYRUS 117.71 8 8

 

SENIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Nation Tss 
=
TES 
+
  PCS 
+
SS TR PE CC IT Deduction 
StN.
1 Tiffany ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO MOS 77.53 42.33   35.20 8.75 8.65 8.90 8.85 8.85 0.00 # 6
2 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV MOS 72.33 38.85   33.48 8.35 8.30 8.45 8.40 8.35 0.00 #5
3 Annabelle MOROZOV / Andrey BAGIN MOS 69.06 36.82   32.24 8.00 7.95 8.10 8.15 8.10 0.00 # 3
4 Olga BIBIKHINA / Daniel ZVORYKIN SPB 55.50 29.14   26.36 6.50 6.50 6.60 6.75 6.60 0.00 #1
5 Valeria DEMENTYEVA / Alexey NOVIKOV CAM 49.10 25.06   24.04 6.05 5.95 5.95 6.05 6.05 0.00 # 2
6 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN CBO 48.35 25.35   23.00 5.75 5.65 5.85 5.75 5.75 0.00 # 7
7 Ekaterina MIRONOVA / Evgeny US10KO SPB 48.15 23.67   24.48 6.10 6.05 6.10 6.20 6.15 0.00 #4
8 Vlada CHASHNIKOVA / Zakhar CHEREZOV CYRUS 40.40 19.76   20.64 5.20 5.00 5.15 5.25 5.20 0.00 #8

 

SENIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation Tss 
=
TES 
+
  PCS 
+
SS TR PE CC IT Deduction 
StN.
1 Tiffany ZAGORSKI / Jonathan GUERREIRO MOS 117.49 64.21   53.28 8.80 8.75 8.90 8.95 9.00 0.00 # 7
2 Annabelle MOROZOV / Andrey BAGIN MOS 110.95 60.73   50.22 8.30 8.20 8.45 8.45 8.45 0.00 # 6
3 Betina POPOVA / Sergey MOZGOV MOS 109.89 59.37   50.52 8.35 8.35 8.40 8.55 8.45 0.00 #8
4 Olga BIBIKHINA / Daniel ZVORYKIN SPB 98.02 54.46   43.56 7.00 7.10 7.30 7.55 7.35 0.00 #5
5 Ekaterina MIRONOVA / Evgeny US10KO SPB 85.79 47.15   38.64 6.35 6.25 6.45 6.65 6.50 0.00 # 2
6 Maria IGNATIEVA / Mikhail BRAGIN CBO 82.67 47.19   36.48 6.15 5.85 6.10 6.15 6.15 1.00 # 3
7 Valeria DEMENTYEVA / Alexey NOVIKOV CAM 82.13 44.63   37.50 6.25 6.10 6.25 6.40 6.25 0.00 #4
8 Vlada CHASHNIKOVA / Zakhar CHEREZOV CYRUS 77.31 43.89   33.42 5.55 5.45 5.60 5.65 5.60 0.00 #1

 

JUNIOR FINAL RESULTS

FPl. Name Nation Points PT PT
1 Irina KHAVRONINA / Dario CHIRIZANO MOB 163.54 2 1
2 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN MOS 163.36 1 2
3 Sofia KAMYSHANOVA / Dmitry BOVIN MOB 147.98 4 3
4 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV CAM 142.31 7 4
5 Margarita SVISTUNOVA / Dmitry STUDENIKIN ORN 141.26 6 5
6 Sofia LEONTIEVA / Daniel GORELKIN MOS 140.33 5 6
7 Nika DAYNEKO / Leonid OKIN MOS 140.03 3 8
8 Sofia ALEXOVA / Ilya VLADIMIROV SPB 137.95 8 7
9 Alisa ABDULLINA / Maxim NURALIEV SPB 124.27 9 9
10 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKY BELOW 109.33 10 10

 

JUNIOR RHYTHM DANCE

Pl. Name Nation Tss 
=
TES 
+
  PCS 
+
SS TR PE CC IT Deduction 
StN.
1 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN MOS 65.29 34.81   30.48 7.60 7.45 7.80 7.60 7.65 0.00 #9
2 Irina KHAVRONINA / Dario CHIRIZANO MOB 64.29 35.13   29.16 7.30 7.15 7.35 7.35 7.30 0.00 #5
3 Nika DAYNEKO / Leonid OKIN MOS 60.33 31.65   28.68 7.05 7.05 7.25 7.25 7.25 0.00 #10
4 Sofia KAMYSHANOVA / Dmitry BOVIN MOB 57.92 30.60   27.32 6.85 6.60 6.80 7.00 6.90 0.00 #1
5 Sofia LEONTIEVA / Daniel GORELKIN MOS 55.98 29.54   26.44 6.50 6.35 6.65 6.75 6.80 0.00 #8
6 Margarita SVISTUNOVA / Dmitry STUDENIKIN ORN 55.31 29.03   26.28 6.75 6.30 6.75 6.50 6.55 0.00 #4
7 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV CAM 54.13 27.21   26.92 6.70 6.55 6.85 6.70 6.85 0.00 # 3
8 Sofia ALEXOVA / Ilya VLADIMIROV SPB 53.78 28.50   25.28 6.25 6.10 6.50 6.30 6.45 0.00 # 6
9 Alisa ABDULLINA / Maxim NURALIEV SPB 47.98 24.86   23.12 5.70 5.65 5.80 5.85 5.90 0.00 # 2
10 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKY BELOW 42.04 19.72   22.32 5.60 5.40 5.50 5.75 5.65 0.00 # 7

 

JUNIOR FREE DANCE

Pl. Name Nation Tss 
=
TES 
+
  PCS 
+
SS TR PE CC IT Deduction 
StN.
1 Irina KHAVRONINA / Dario CHIRIZANO MOB 99.25 53.11   46.14 7.70 7.55 7.75 7.70 7.75 0.00 #9
2 Diana DAVIS / Gleb SMOLKIN MOS 98.07 51.51   46.56 7.65 7.60 7.95 7.80 7.80 0.00 #10
3 Sofia KAMYSHANOVA / Dmitry BOVIN MOB 90.06 46.62   43.44 7.25 7.15 7.20 7.30 7.30 0.00 # 7
4 Olga MAMCHENKOVA / Mark VOLKOV CAM 88.18 45.70   42.48 6.90 6.90 7.10 7.20 7.30 0.00 # 3
5 Margarita SVISTUNOVA / Dmitry STUDENIKIN ORN 85.95 44.91   41.04 6.90 6.65 7.00 6.75 6.90 0.00 #5
6 Sofia LEONTIEVA / Daniel GORELKIN MOS 84.35 42.29   42.06 6.85 6.80 7.00 7.20 7.20 0.00 # 6
7 Sofia ALEXOVA / Ilya VLADIMIROV SPB 84.17 44.75   39.42 6.40 6.45 6.60 6.70 6.70 0.00 #4
8 Nika DAYNEKO / Leonid OKIN MOS 79.70 42.78   40.92 6.70 6.85 6.60 7.05 6.90 4.00 #8
9 Alisa ABDULLINA / Maxim NURALIEV SPB 76.29 39.51   36.78 6.00 6.05 6.10 6.30 6.20 0.00 #1
10 Elizaveta PASECHNIK / Egor KOLOSOVSKY BELOW 67.29 33.03   34.26 5.70 5.60 5.70 5.75 5.80 0.00 # 2