Dortmund, GER

November 4th-7th, 2021

Detailed Results: https://lev-nrw.org/docs/event/2066/index.htm

Senior

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Yuka ORIHARA / Juho PIRINEN FIN 162.99 3 1
2 Natacha LAGOUGE / Arnaud CAFFA FRA 161.47 1 2
3 Jasmine TESSARI / Stephane WALKER SUI 156.92 2 3
4 Paulina RAMANAUSKAITE / Deividas KIZALA LTU 139.09 4 4
5 Anne-Maire WOLF / Max LIEBERS GER 129.66 7 5
6 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED 123.47 6 7
7 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED 122 8 6
8 Ekaterina MITROFANOVA / Vladislav KASINSKIJ BIH 121.42 5 8
9 Eleanor HIRST / Anthomy CURRIE GBR 109.12 9 9

Rhythm Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Natacha LAGOUGE / Arnaud CAFFA FRA 64.57 37.71   26.86 6.75 6.58 6.75 6.67 6.83 0 #8
2 Jasmine TESSARI / Stephane WALKER SUI 63.39 35.93   27.46 6.75 6.58 7 6.83 7.17 0 #2
3 Yuka ORIHARA / Juho PIRINEN FIN 60.79 35.79   27 6.92 6.67 6.5 6.83 6.83 2 #7
4 Paulina RAMANAUSKAITE / Deividas KIZALA LTU 56.17 32.51   23.66 6.08 5.58 6 5.92 6 0 #3
5 Ekaterina MITROFANOVA / Vladislav KASINSKIJ BIH 54.06 31.8   22.26 5.58 5.33 5.67 5.58 5.67 0 #4
6 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED 50.59 31.25   19.34 5 4.67 4.92 4.75 4.83 0 #6
7 Anne-Maire WOLF / Max LIEBERS GER 50.14 28.34   21.8 5.58 5.25 5.5 5.42 5.5 0 #9
8 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED 47.36 27.1   20.26 5.08 4.92 5.08 5.17 5.08 0 #5
9 Eleanor HIRST / Anthomy CURRIE GBR 42.25 23.51   18.74 4.67 4.5 4.58 4.92 4.75 0 #1

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Yuka ORIHARA / Juho PIRINEN FIN 102.2 58   44.2 7.42 7 7.5 7.5 7.42 0 #7
2 Natacha LAGOUGE / Arnaud CAFFA FRA 96.9 54.4   42.5 7.08 7 7 7.17 7.17 0 #9
3 Jasmine TESSARI / Stephane WALKER SUI 93.53 53.13   40.4 6.67 6.58 6.75 6.75 6.92 0 #8
4 Paulina RAMANAUSKAITE / Deividas KIZALA LTU 82.92 47.32   35.6 6.08 5.75 5.92 6 5.92 0 #6
5 Anne-Maire WOLF / Max LIEBERS GER 79.52 46.72   32.8 5.5 5.25 5.5 5.58 5.5 0 #3
6 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED 74.64 44.34   30.3 5.08 4.83 5 5.17 5.17 0 #2
7 Chelsea VERHAEGH / Sherim VAN GEFFEN NED 72.88 42.18   30.7 5.25 4.92 5.08 5.25 5.08 0 #4
8 Ekaterina MITROFANOVA / Vladislav KASINSKIJ BIH 67.36 36.96   30.4 5.42 4.83 5 5.17 4.92 0 #5
9 Eleanor HIRST / Anthomy CURRIE GBR 66.87 38.67   28.2 4.75 4.5 4.83 4.75 4.67 0 #1

Junior

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV RUS 153.38 1 1
2 Nicole CALDERARI / Marco CILLI ITA 135.53 3 2
3 Noemi TALI / Stefano FRASCA ITA 132.85 2 4
4 Sofiya LUKINSKAYA / Danil PAK KAZ 128.39 4 3
5 Sofia KIRICHENKO / Alessandro PELLEGRINI ITA 122.88 5 5
6 Beatrice VENTURA / Amedo BONETTO ITA 109.1 6 6
7 Anastasia LUKINSKAYA / Sergei LAGUTOV RUS 106.56 7 8
8 Laura FINELLI / Matteo PEDESINI ITA 103.34 8 7
9 Corinna HUBER / Patrik HUBER AUT 86.34 9 9
WD Andari JOSHUA / Oliver OLIVIA POL      

Rhythm Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV RUS 63.51 35.37   28.14 6.92 7 7.08 7 7.17 0 #7
2 Noemi TALI / Stefano FRASCA ITA 55.58 32.78   23.8 6 5.83 5.92 6.08 5.92 1 #9
3 Nicole CALDERARI / Marco CILLI ITA 53.42 28.34   25.08 6.25 6.17 6.17 6.33 6.42 0 #4
4 Sofiya LUKINSKAYA / Danil PAK KAZ 49.42 26.02   23.4 5.92 5.58 5.83 5.92 6 0 #5
5 Sofia KIRICHENKO / Alessandro PELLEGRINI ITA 48.98 26.3   22.68 5.67 5.5 5.67 5.75 5.75 0 #1
6 Beatrice VENTURA / Amedo BONETTO ITA 46.4 26.18   20.22 5.17 4.92 5 5 5.17 0 #8
7 Anastasia LUKINSKAYA / Sergei LAGUTOV RUS 44.92 23.18   21.74 5.17 5.17 5.67 5.58 5.58 0 #6
8 Laura FINELLI / Matteo PEDESINI ITA 41.15 21.75   19.4 4.75 4.58 4.92 5 5 0 #2
9 Corinna HUBER / Patrik HUBER AUT 36.36 21.12   15.24 3.83 3.83 3.83 3.83 3.75 0 #10

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TR PE CO IN Deduction StN.
= + +
1 Ekaterina RYBAKOVA / Ivan MAKHNONOSOV RUS 89.87 47.77   42.1 7 6.83 7.17 7 7.08 0 #9
2 Nicole CALDERARI / Marco CILLI ITA 82.11 43.71   38.4 6.25 6.17 6.42 6.5 6.67 0 #7
3 Sofiya LUKINSKAYA / Danil PAK KAZ 78.97 43.87   35.1 5.75 5.58 5.83 6 6.08 0 #6
4 Noemi TALI / Stefano FRASCA ITA 77.27 40.17   37.1 6.33 6 6 6.33 6.25 0 #8
5 Sofia KIRICHENKO / Alessandro PELLEGRINI ITA 73.9 40.7   33.2 5.58 5.33 5.5 5.67 5.58 0 #5
6 Beatrice VENTURA / Amedo BONETTO ITA 62.7 33.9   29.8 5.08 4.75 4.83 5.08 5.08 1 #4
7 Laura FINELLI / Matteo PEDESINI ITA 62.19 35.19   28 4.67 4.33 4.67 4.92 4.75 1 #2
8 Anastasia LUKINSKAYA / Sergei LAGUTOV RUS 61.64 32.14   29.5 5 4.67 4.75 5 5.17 0 #3
9 Corinna HUBER / Patrik HUBER AUT 49.98 29.08   21.9 3.92 3.5 3.5 3.75 3.58 1 #1

Intermediate Novice

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Aleksandra ANUFRIEVA / Kirill ALEKSEEV RUS 62.98 1 2 1
2 Enikö KOBOR / Zoard KOBOR GER 61.19 2 1 2
3 Nelly Elisa HEMCKE / Deniz BRIESEMEISTER GER 53.29 3 3 3
4 Rika UNRUH / Artyom SLADKOV GER 47.89 4 4 4

Pattern Dance With Key Points-Foxtrot

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF Deduction StN.
= + +
1 Aleksandra ANUFRIEVA / Kirill ALEKSEEV RUS 17.12 15.06   7.77 3.75 3.58 3.75 0 #2
2 Enikö KOBOR / Zoard KOBOR GER 15.27 13.82   6.54 3.25 2.83 3.25 0 #1
3 Nelly Elisa HEMCKE / Deniz BRIESEMEISTER GER 14.12 12.76   6.06 2.92 2.83 2.92 0 #3
4 Rika UNRUH / Artyom SLADKOV GER 12.94 11.53   5.72 2.83 2.67 2.67 0 #4

Pattern Dance With Key Points-European Waltz

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF Deduction StN.
= + +
1 Enikö KOBOR / Zoard KOBOR GER 18.43 17.1   7.47 3.58 3.5 3.58 0 #3
2 Aleksandra ANUFRIEVA / Kirill ALEKSEEV RUS 17.95 16.1   7.83 3.75 3.67 3.75 0 #4
3 Nelly Elisa HEMCKE / Deniz BRIESEMEISTER GER 14.75 13.3   6.36 3 3 3.08 0 #1
4 Rika UNRUH / Artyom SLADKOV GER 14.09 12.6   6.18 2.83 3 3 0 #2

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS PE IN Deduction StN.
= + +
1 Aleksandra ANUFRIEVA / Kirill ALEKSEEV RUS 27.91 16.66   11.25 3.67 3.75 3.83 0 #4
2 Enikö KOBOR / Zoard KOBOR GER 27.49 17.33   10.66 3.5 3.58 3.58 0.5 #3
3 Nelly Elisa HEMCKE / Deniz BRIESEMEISTER GER 24.42 14.67   9.75 3.08 3.42 3.25 0 #2
4 Rika UNRUH / Artyom SLADKOV GER 20.86 12.11   8.75 3 3 2.75 0 #1

Basic Novice

FPl. Name Nation Points P1 P2 FD
1 Holly MOORE / Jan EGOROV GER 32.1 1 1 1

Pattern Dance With Key Points-Foxtrot

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF Deduction StN.
= + +
1 Holly MOORE / Jan EGOROV GER 8.4 11.89   4.9 2.5 2.08 2.42 0 #1

Pattern Dance With Key Points-Dutch Waltz

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS TI PF Deduction StN.
= + +
1 Holly MOORE / Jan EGOROV GER 9.1 13.3   4.9 2.33 2.25 2.42 0 #1

Free Dance

Pl. Name Nation TSS TES   PCS SS PE IN Deduction StN.
= + +
1 Holly MOORE / Jan EGOROV GER 14.6 7.1   7.5 2.5 2.58 2.42 0 #1