October 28-30, 2022
Mentana, Italy

SENIOR

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Victoria MANNI / Carlo ROETHLISBERGER ITA 167.42 1 1
2 Carolina PORTESI PERONI / Michael CHRASTECKY ITA 159.10 2 2
3 Denisa CIMLOVA / Joti POLIZOAKIS CZE 155.21 3 3
4 Charise MATTHAEI / Max LIEBERS GER 145.70 4 4
5 Maria Sofia PUCHEROVA / Nikita LYSAK SVK 143.91 5 6
6 Hanna JAKUCS / Alessio GALLI NED 138.10 6 5
7 Chelsea VERHAEGH / Sherim van GEFFEN NED 128.90 7 8
8 Aurelija IPOLITO / Luke RUSSELL LAT 127.73 8 7
9 Corinna HUBER / Patrik HUBER AUT 105.52 10 9
10 India NETTE / Eron WESTWOOD AUS 102.69 9 10
WD Elisabetta LECCARDI / Mattia DALLA TORRE ITA    

 

JUNIOR

FPl. Name Nation Points RD FD
1 Anna SIMOVA / Kirill AKSENOV SVK 151.01 2 1
2 Noemi Maria TALI / Stefano FRASCA ITA 148.87 1 3
3 Karla Maria KARL / Kai HOFERICHTER GER 140.79 3 2
4 Laura FINELLI / Matteo Stefano PEDESINI ITA 121.80 4 4
5 Emie LEFEBVRE / Louis VARESCON FRA 116.32 5 7
6 Alexia KRUK / Jan EISENHABER GER 114.53 6 6
7 Eloanne OGOR / Raul BERMEJO ESP 113.69 8 5
8 Alice PIZZORNI / Massimiliano BUCCIARELLI ITA 102.64 9 8
9 Maissane CHINE / Lucas CHATAIGNOUX FRA 90.47 7 12
10 Hilda TAYLOR / Urho REINA FIN 86.70 11 10
11 Irene BARRERI / Alessandro di GIORGIO ITA 85.85 12 9
12 Marta MARINONI / Giovanni Stefano POLI ITA 84.00 10 11

 

NOVICE

 

 

ADVANCED NOVICE

FPl. Name Nation Points FD FD FD
1 Arianna SOLDATI / Nicholas TAGLIABUE ITA 116.37 1 1 1
2 Sarah MARCILLY VAZQUEZ / Jolan ENGEL FRA 113.71 3 2 2
3 Diane GALLIX / Elod EGYED-ZSIGMOND FRA 107.87 2 4 4
4 Enna KESTI / Oskari LIEDENPOHJA FIN 101.78 4 3 6
5 Vittoria PETRACCHI / Daniel BASILE ITA 99.10 6 6 3
6 Lavinia LEDDA / Matteo CERUTTI ITA 97.06 5 7 5
7 Maite OJEDA LINDHOLST / Hector GONZALEZ ELVIRA ESP 88.83 7 5 10
8 Ludovica FALCONE / Federico ROTASPERTI ITA 81.97 9 9 9
9 Laura MARTIN MENZEL / Sergio PARRA ALMONACID ESP 81.83 8 8 11
10 Nelly Elisa HEMCKE / Deniz Florin BRIESEMEISTER GER 81.77 10 10 7
11 Mimi MARLER DAVIES / Joseph BLACK GBR 77.94 11 11 8

 

INTERMEDIATE NOVICE

FPl. Name Nation Points FD FD FD
1 Zoe BIANCHI / Pietro ROTA ITA 70.70 1 1 1
2 Villo Mira SZILAGYI / Istvan JARACS HUN 58.31 2 2 3
3 Aletta LANYI / Huba GALLAI HUN 57.08 3 4 2
4 Warunya Katharina SALENBAUCH / Paiboon Hermann SALENBAUCH GER 54.02 4 3 4

 

BASIC NOVICE

FPl. Name Nation Points FD FD FD
1 Carolina CANTU / Xiaole Samuele PODOFILLINI ITA 39.09 2 3 1
2 Viktoria RAJKI / Gergely Rudolf RAJKI HUN 36.18 3 2 2
3 Lena ZERINVARY-SIMON / Weize KONG HUN 34.12 1 1 3